Дах - це “голова” будівлі. Від її естетичного вигляду, міцності і стійкості залежить затишок в будинку. Краса, довговічність і надійність даху визначаються відповідним покрівельним матеріалом, укладеним на ній. Цей матеріал має бути легеням, практичним, добре виглядати, простим в укладанні і, звичайно ж, не дуже дорогим.
Из сучасних покрівельних матеріалів всі ці вимоги більшою мірою задовольняє металочерепиця. Вона стає заміною широко використовуваного раніше у нас шиферу. Зараз шифер (азбоцементні листи) практично не застосовують із-за його шкоди для здоров’я.
Металочерепиця відрізняється досить привабливим престижним виглядом, її захисно-декоративне покриття має широку колірну гамму.
Черепицу з металу легко укладати. Бригада з 3 чоловік може накривати за день до 150 м2 крівлі. При ширині більше метра довжина аркуша черепиці може досягати 6-8 м-кодів, що забезпечує мінімальну кількість стиків і, отже, велику міцність і водонепроникність.
Металлочерепиця - це досить легкий матеріал. Вага одного квадратного метра металочерепиці - 4,5 кг (для порівняння, керамічна черепиця важить 38-40 кг/м2).
Укладати металочерепицю з високою якістю можна навіть при невеликому досвіді і кваліфікації. У багатьох країнах цю крівлю рекламують як матеріал, який можна легко укласти своїми руками.
Металлочерепицу можна вважати довговічним матеріалом. Подібні крівлі з’явилися в кінці 40-х років. Їх захист і покриття були значно простіші і, проте, вони до цих пір знаходяться у відмінному достатку і прекрасно виглядають.
Що таке металочерепиця і як її вибирати?
Головна складова металочерепиці - сталь. Її стандартна товщина - 0,5 мм. Якщо товщина металу буде хоч би на одну десяту менше, то істотно знизиться міцність і довговічність покрівельного покриття, яке по своїх властивостях буде схоже з фольгою.
Сталь - це матеріал, який кородує. Тому її потрібно захистити. Досить надійний, хоча і застарілий, спосіб захисту стали - оцинковане покриття. Але якщо необхідно забезпечити крівлі гарантовану довговічність, то потрібно використовувати металочерепицю алюмінієво-цинковим покриттям. Таке покриття подовжує життя металлочерепиці в півтора рази.
Друга, не менш важлива складова металочерепиці - її декоративний шар. Як такий шар зараз застосовують поліестр, пластизол і пурал.
Для наших кліматичних умов найбільш практичним покриттям вважають поліестер. Він здатний витримати в 2 рази вищу температуру, ніж пластізол, що важливий чинник на півдні. Також він не має мікротріщин, що є вогнищем корозії, які інколи можна зустріти в пуралі. Крім того, поліестр дешевший за останні декоративні покриття.
Поліестер на металочерепицю буває двох видів: Стандарт і Матовий. Стандарт відрізняється від черепиці з Матовим поліестром блиском на сонці.
Третім визначальним компонентом металочерепиці можна вважати її профіль. Моделі металочерепиці відрізняються кроком, малюнком і глибиною профілю. Чим більш рельєфний профіль, чим більше його крок, тим краще виглядає крівля, тим вона красивіша і виразно, тим більше сталевого аркуша йде на 1м2 металіочерепиці і, відповідно, вище ціну на нього виставляє виробник.
Необхідно відзначити, що при виборі металочерепиці потрібно звернути увагу на виробника. Кращою продукцією вважають вироблену в Скандінавських країнах - Швеції і Фінляндії.
укладка металлочерепиці Череповец, - як це правильно робиться?
Слід відзначити, що металочерепицю застосовують для дахів з нахилом мінімум 14°. Її можна вмонтовувати на нові і ремонтовані будівлі.
Для проведення робіт по укладанню металочерепицю застосовують такі комплектуючі: вітрозахисні і карнизні планки, ковзани, жолоби, кути верхнього і нижнього захисту, віконні листи і так далі
Послідовність дій при укладанні металочерепицю фахівці пропонують наступну:
- вимір окремої площини ската крівлі;
- визначення кількості листів металочерепиці і кількості плоских листів на обробні елементи;
- монтаж основи під металочерепицю;
- укладання паропроникної плівки або гідроізоляції;
- монтаж обрештування (контррейок і рейок, що несуть);
- монтаж ринв;
- кріплення обробок карнизів і ендів;
- укладання листів металочерепиці;
- монтаж вітрових ферм, обробок димарів, вентиляційних труб, ковзанів і їх заглушок.
При вимірі ската крівлі з прямокутною плоскістю досить перевірити діагоналі ската. При вимірі крівлі з багатоскатною плоскістю всі погрішності потрібно прикрити ковзанами і ендами.
Монтаж листів металочерепиці зручніше вести зліва направо і обов’язково від відвіса до коньяка.